Kedro riešutai iš Kinijos
(24)

kedrai1 Šią savaitę savo kailiu patyrėme, ką reiškia apsinuodyti nekokybišku maistu. Savaitgalį kaimo sodyboje radom kedro riešutų, kurių galiojimas dar nebuvo pasibaigęs. Kadangi kedro riešutai labai sveika, tai prikirtom jų po kelias saujas. Po kelių dienų valgant pradėjome jausti šlyktų kartumą. Paaiškėjo, kad mūsų sveikieji riešutai priklausė partijai, kuri tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje vasarą buvo išimta iš prekybos.

Kedro riešutai buvo pašalinti dėl to, kad pavartojus jų jaučiamas nemalonus kartumas burnoje. Nors valgant riešutus kartumas nejaučiamas, vėliau jis atsiranda visada vos tik sudirginami burnos receptoriai. Kartumas gali išsilaikyti net iki dviejų savaičių (mums laikosi jau savaitę:/ ).

Lietuvoje Nacionalinėje maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje ištyrus riešutus sveikatai kenksimingų medžiagų nebuvo rasta. Tačiau tyrimas patvirtino, jog kartumą sukelia riešutai, nes jų branduolių juslinis įvertinimas yra nepatenkinamas.

Tad jei savo virtuvėje aptiksite kedro riešutų, kurių kilmės šalis Kinija, neabejokite – jų vieta yra šiukšliadežėje.

Komentarų: 24 to “Kedro riešutai iš Kinijos”

 1. blin says:

  As maciau dokumentini filma, kaip kinijoje gamyklos uztersia upes ir ismirsta zenyn upe gyvenantys kaimai, o dar toliau tuo vandeniu laistomos plantacijos darzoviu, kurios eksportuojamos i visa pasauli.

 2. inesa says:

  As ir maciau, kad kazkaip Kinijoj žvejai nebeišgyvena, nes upės užterštos ir nėra žuvų, o žmonėms odos žaizdos atsiranda

 3. vaida says:

  sia vasara as buvau prisipirkus Maximoj plastmasiniu indu su melaninu. gaila, kad teko visus ismesti

 4. Paulius says:

  O gal tiesiog tokia tu riesutu ypatybe, kartumas?

 5. sv to Paulius says:

  Kartumo valgant pačius riešutus praktiškai nesijaučia. Jie visai skanūs. Kartumas atsiranda vėliau, kai valgai jau visai nebe riešutus, o pavyzdžiui geri ryte arbata ir kartu.

 6. raimonda says:

  Mes vasara taip pat buvome apsinuodije, laikesi apie savaite.

 7. mkk says:

  Man darosi slykstu gyventi sioj planetoj. Valgom apnuodyta maista. Kvepuojam gamyklu ir auto dumais. Maudomes ir zvejojam juroj, kurioj palaidotos radioaktyvios atliekos, i kuria didziuliais kiekiais kiekviena sekunde plaukia tu paciu gamyklu, miestu tersalai. Kuo visa tai baigsis?

 8. to u says:

  Katastrofa. Liks (?) tik išrinktieji, kurie visą žmoniją nuodija bei žudo vardan pinigų…

 9. ps says:

  Per LNK rodė Paskutinę instanciją, kurioje buvo kalbama apie maisto produktus Lietuvoje. Kas žiūrėjo, galėjo pamatyti/suprasti, kokios nesąmonės vyksta vardan didesnio pelno… jiems visa tai verslas, o mums? Pažiūrėjęs tą laidą nebežinau kaip išvis reikia maitintis, ką valgyti? Mėsa – nemėsa, nebent iš kaimo; vaisiai ir daržovės su pesticidais; gaminiai iš miltų taip pat su nuodais… viskas šiame pasaulyje nuodinga…

 10. lovemoon.lt says:

  tai va is kur tie kartumai!!! mes su vyru kazkuriuo metu nuolat jausdavom kartuma nuo bet kokio maisto.. galvojom, gal del mano nestumo taip yra :D o cia.. fuj kaip viska daro del pelno.. :((

 11. Jordi says:

  Viskas buvo taip pat ir man, nusipirkau Maximoje kedro riesutu, pakramciau ir prasidejo… keleta dienu isvis nieko negalejau valgyti, geriau vien tik vandeni. Siaubas, pagalvojau kad esu alergiskas kedro riesutams.

 12. GK says:

  Aš ant savęs irgi išbandžiau, kad kedro riešutai sukelia kartumą burnoj. Iš pradžių nesupratau ko užvalgius tai pasireiškė, bet supratau, kad nuo kedro riešutų. Gydžiausi jonažolių arbata (1 ltr per dieną) ir man dar labai pasisekė, kad tą kartumą jaučiau tik vieną dieną.

 13. says:

  Nuodai.;xx

 14. Pranciskus says:

  O as nusipirkau kedro riesutu Sveiko Maisto parduotuveje… prie Kauno kliniku… ir jie taip pat labai sveiki… i Kinijos….

 15. viola says:

  atsirado bjaurus kartumas burnoje ir pradėjau ieškoti priežaščių, net nustebau kad tai galėtų būti nuo kedro riešutų, nes aš jų suvalgiau tik saujelę jie buvo šokoladiniai, kartumas prasidėjo po paros ir jau tęsiasi 2d, bet keisčiausia , kad juos valgė ir kiti šeimos nariai ir jiems nieko. Tikrai baisu, kada kinai mus nuodija, o ir kaina 1kg/60lt. Kas dabar atsakys už sukeltas ligas?????

 16. Ausra says:

  O as jau galvojau kad kazkas su sveikata pasidare negerai. Jau 2-a diena jauciu ta slykstu kartuma burnoje. Pagalvojau, paieskosiu internete, ka tai galetu reiksti. O cia, pasirodo, keletas “nekaltu” kedro riesulteliu. Aciu uz info, dabar bent zinosiu nuo ko mirstu :)

 17. zoske says:

  mes taip pat buvom apsinuodije bananais (toks pat kartumas).

 18. Liuda says:

  kedro riesutu daugiau nei 1 saujele valgyti negalima. suvalgius daugiau atsiranda kartumas burnoje.
  kinietiski jie butu, ar kokie kiti…
  jei jau taip atsitiko galima gerti “CARSIL” – homeopatiniai vaistai, panaikina kartuma.
  Carsil yra augalines kilmes preparatas. vaistas vartojamas esant toksiniam kepenu pakenkimui…

 19. O man kartumas buvo atsiradęs nuo to, kad prisikirtau ryžių sausučių su soja. Iš pradžių pamaniau, kad su kepenimis bėdos, nes tokia šlykštynė. Po to supratau, kur šuo pakastas buvo… Aiškiai, kad po ryžių krūmu… Po kurio laiko ieškojau kitų tos pačios firmos trapučių, tačiau nebradau nė vieno – dingo jie kažkaip paslaptingai iš prekybos centrų.. Užtat dabar valgau leituviškus ir jokios problemos.

 20. jolanta says:

  Aš irgi norėjau nupirkti kedru rešutus savo burundukams,jie jos labai mėgsta.nuėjus kita diena į parduotuvė ju jau neberadau turbut buvo išeme iš prekybos

 21. jolanta says:

  Aš irgi norėjau nupirkti kedru rešutus savo burundukams,jie jos labai mėgsta.nuėjus kita diena į parduotuvė ju jau neberadau turbut buvo išeme iš prekybos,otai dar bu2iau nunuodijusi

 22. Jomajo says:

  Tiesiai i deshimtuka. Aciu uz info. As kelias savaites tuos rieshutukas vis pagrauziu, nes ant stalo stovi ir niekaip to kartumo burnoj neatsikratau…. Ir jau galvojau, kad mirshtu ar kokis vezys gerklen sedo….

 23. Maja says:

  http://www.dailymail.co.uk/health/article-1184261/Pine-mouth-puzzle-Why-nuts-leave-bitter-taste.html

  Tiems, kas tos kalbos nemoka. Trumpas vertalas: Rieshutukuose chemikalu nerasta. Vadinasi: arba rieshutuku alliejai pradejo skaidytis del blogu laikymo salygu ar kepeneles pradejo spjaut lauk tershalus. Kepenu detoksikscijai vartojamas aliejus ir citrusiniu sultys. Tai va, galejo taip nutikti, kad kai kuriu zmoniu kepeneles pradejo valytis. Kita vertus toks skonis yra bet kokiu paplekusiu riushutu. bet kokiu atveju tai nera superinis produktas.
  Chao

Palikite komentarą